Daniela x JUNGLÜCK

In our product range, you'll find products for every skin type and every step of your skincare routine. All of our products contain a very high percentage of pure ingredients and contain valuable Actives based on the latest research findings, and have been explicitly tested by Dermatest on sensitive skin.

A woman gently touching her cheek, a subtle sheen on her skin, warm lighting.
11 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

Bestseller
Amber glass bottle containing 15 ml of “ Tanning Drops ,” with a dropper and a reference to “Glow Peptide.” The text adds “well-being.”

15 ml

5 / 5

Tanning Drops

Gives a natural and evenly tanned complexion

24,90 €

1.660,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with pump dispenser, 130 ml " Tanning Lotion " by JUNGLÜCK, for intense hydration and natural

130 ml

5 / 5

Tanning Lotion

A subtle, even tan for the body

24,90 €

€191.54 per liter

BASKET  

59,90 € 98,20 €

BASKET  
Bestseller
Amber glass pump bottle of Jungluck Hyaluron cream with a white and black label, 50 ml.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream Light

Light moisturizer especially for oily and blemish prone skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  

43,90 €

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 02 – light 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with a black pump cap, labeled "HYDRATION BOOSTER," with the Dermatest "VERY GOOD" seal.

30 ml

5 / 5

Hydration Booster

Deeply effective, long-lasting moisture with immediate effect

Size

37,90 €

$1.263 / l

BASKET  
Amber glass bottle containing the Deep Hydration Mask. Label: "Moisturizes, nourishes, and soothes."

100 ml

5 / 5

Deep Hydration Mask

Soothes sensitive and irritated skin

34,90 €

349,00 € / l

BASKET  
Club Price
Junglück Peptide Mascara black clipper without cap

8 ml

5 / 5

Peptide Mascara

Gives you long, thick & deep black lashes

Color

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Pigment spots & acne scars (
)
Enzyme peeling JUNGLÜCK 30 g

30 g

5 / 5

Enzyme peeling

Gently removes skin flakes & evens out the complexion

Size

31,90 €

1,063.33 € / kg

BASKET