INDIVIDUAL PRODUCTS

85 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

30-Day Satisfaction Guarantee¹

Get a tan without the sun at

Highly compatible

- even for sensitive skin

Rated "Very Good" by Dermatest

Discover our app

Reducing dryness
Bestseller
Hyaluronic Concentrate serum JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Hyaluronic Concentrate

Provides intensive and long-lasting moisture

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
pore refining
Bestseller
Junglück Niacinamide serum in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Niacinamide serum

Visibly reduces enlarged pores

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Rosewater Allrounder JUNGLÜCK 250 ml

250 ml

5 / 5

Rosewater

Refreshing spray for face, hair and body

Size

24,90 €

99,60 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Amber glass spray bottle of Junglück Zinc toner toner with a black pump and white label text.

100 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
pore refining
An amber glass bottle of alcohol-free jojoba oil with a black pump dispenser and minimalist white label text.

100 ml

5 / 5

Jojoba Oil

Balancing oil for skin, hair and body

Size

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Hyaluronic Acid Eye Gel in brown glass roll-on without lid

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Acid Eye Gel

Moisturizes and refreshes the eye area

Size

29,90 €

2.990,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass pump bottle of Jungluck Hyaluron cream with a white and black label, 50 ml.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream Light

Light moisturizer especially for oily and blemish prone skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Sold out
Aloe Vera Spray Junglück 250 ml

250 ml

5 / 5

Aloe Vera Spray

Cooling moisturizing spray for face, hair and body

Size

24,90 €

99,60 € / l

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

Bestseller
Amber glass bottle containing 15 ml of “ Tanning Drops ,” with a dropper and a reference to “Glow Peptide.” The text adds “well-being.”

15 ml

5 / 5

Tanning Drops

Gives a natural and evenly tanned complexion

24,90 €

1.660,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Cleansing Gel in amber glass bottle

100 ml

5 / 5

Cleansing Gel

Gentle cleanser especially for oily and blemish prone skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Soothing redness
Almond Oil JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Almond Oil

Rich oil for skin, hair and body

Size

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
Soothing redness
Club Price
Argan Oil JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Argan Oil

Nourishing oil for face, hair and body

Size

€22.41 - JUNGLÜCK Club Price

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
Vitamin C Sensitive serum JUNGLÜCK 30 ml

30 ml

5 / 5

Vitamin C Sensitive serum

Balances pale and tired complexion

Size

32,90 €

1.096,67 € / l

BASKET  
Bestseller
Azelain serum JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Azelaine serum

Targeted action against impurities

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass bottle containing Pro Collagen serum , 30 ml, with a dropper dispenser. Certificate of dermatological test results visible.

30 ml

5 / 5

Pro-Collagen serum

Improves skin elasticity and reduces wrinkles

Size

42,90 €

1.430,00 € / l

BASKET  
Pigment spots & acne scars (
)
Amber glass bottle containing " Vitamin C " Intensive serum, 30 ml, with a pipette and a list of ingredients.

30 ml

5 / 5

Vitamin C intensive serum

Reduces hyperpigmentation and evens out the complexion

Size

39,90 €

1.330,00 € / l

BASKET  
Calendula toner JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Calendula toner

Clarifies, soothes and moisturizes, especially for dry skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Soothing redness
Junglück Rosehip Seed Oil in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Rosehip Seed Oil

Regenerating oil for the face

Size

24,90 €

498,00 € / l

BASKET  
Cleansing Milk JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Cleansing Milk

Nourishing cleanser especially for dry skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Natural glow
Squalane Allrounder JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Squalane

Light oil for the face

Size

24,90 €

BASKET  
pore refining
Clay Mask JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Clay Mask

Ensures a clear complexion

34,90 €

349,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Brown glass jar labeled "Hyaluron cream Rich," 50 ml, contains 0.5% hyaluronic acid and organic shea butter.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream Rich

Nourishing moisturizer especially for dry skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Pigment spots & acne scars (
)
Enzyme peeling JUNGLÜCK 30 g

30 g

5 / 5

Enzyme peeling

Gently removes skin flakes & evens out the complexion

Size

31,90 €

1,063.33 € / kg

BASKET  
Junglück Vitamin C Eye Cream 20 ml in amber glass bottle

20 ml

5 / 5

Vitamin C Eye Cream

Softens dark shadows and nourishes rich

Size

42,90 €

2.145,00 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Beige tube of Spot cream care cream with a black cap and minimalist text design.

10 ml

5 / 5

Spot cream

Reduces localized impurities

Size

22,90 €

2.290,00 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with pump dispenser, 130 ml " Tanning Lotion " by JUNGLÜCK, for intense hydration and natural

130 ml

5 / 5

Tanning Lotion

A subtle, even tan for the body

24,90 €

€191.54 per liter

WARENKORB  
Amber glass bottle containing SPF 50 sunscreen. UVA protection factor 24 and description: lightweight sunscreen without an oily sheen.

50 ml

5 / 5

Sun fluid SPF 50

Lightweight organic sun cream without an oily sheen

Size

35,90 €

718,00 € / l

BASKET  
Club Price
Amber glass roll-on bottle (5 ml) for targeted treatment of pigment spots and acne scars.

5 ml

5 / 5

Pigment spots & pimple marks roll-on

Discover our Hero for a calmer complexion!

Size

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Natural glow
PHA toner JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

PHA toner

Gently clarifies and exfoliates, especially for balanced and combination skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
SHOW MORE