INDIVIDUAL PRODUCTS

85 Products
Soothing redness
Strong skin barrier
Amber glass bottle with a pump dispenser, containing 50 ml of " Ceramides  "serum, labeled with the words "Skincare."

50 ml

5 / 5

Ceramides serum

Nourishes and soothes dry, irritated skin

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with a black pump cap, labeled "HYDRATION BOOSTER," with the Dermatest "VERY GOOD" seal.

30 ml

5 / 5

Hydration Booster

Deeply effective, long-lasting moisture with immediate effect

Size

37,90 €

$1.263 / l

BASKET  
Club Price
Amber glass bottle with a dark green pump dispenser, " Retinol " Bakuchiol " serum " 30 ml by JUNGLÜCK, promotes skin renewal.

30 ml

5 / 5

Retinol Bakuchiol serum

Supports cell renewal & ensures a more even complexion

Size

35.91 € - JUNGLÜCK Club Price

39,90 €

1.330,00 € / l

BASKET  

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  

43,90 €

BASKET  
Reducing dryness
Beige tube of Junglück Ceramides Hand Cream a black cap and black text detailing the Ceramides benefits Ceramides .

50 ml

5 / 5

Ceramides Hand Cream

Skin barrier-strengthening care for dry and rough hands

Size

12,90 €

258,00 € / l

BASKET  
Bergamot & orange blossom
Junglück Zinc deodorant roll-on with fragrance in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Zinc deodorant roll-on with fragrance

Fragrant freshness and gentle care for the armpits

Size

15,90 €

318,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass bottle with a pump dispenser, labeled "Cleansing Oil Cleansing Oil," containing organic argan and organicJojoba Oil.

100 ml

5 / 5

Cleansing Oil

Mild cleanser especially for balanced and combination skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Junglück Hyaluronic Acid lip balm SPF 50+ Texture

4,5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm SPF 50+

Gives you light care and protects against UV radiation

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK clear 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

clear

13,90 €

3,088.89 € / kg

BASKET  
Sensitive Scalp Tonic Haircare JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Sensitive Scalp Tonic

Soothes particularly sensitive, dry and irritated scalps

Size

28,90 €

289,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
New packaging material
Beige squeeze tube of Junglück Hyaluron cream ) with a black cap and minimalist black text.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
A beige tube of Junglück Ceramides Hand Cream a black cap and German text describing the fragrance and skincare benefits.

50 ml

5 / 5

Ceramides Hand Cream with fragrance

Skin barrier-strengthening care for dry and rough hands

Size

12,90 €

258,00 € / l

BASKET  
Hyaluronic Acid body lotion Bodycare 245 ml

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Club Price
Junglück Peptide Mascara black clipper without cap

8 ml

5 / 5

Peptide Mascara

Gives you long, thick & deep black lashes

Color

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Anti-Dandruff Scalp Tonic Haircare JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Anti-Dandruff Scalp Tonic

Balances oily and irritated scalps in particular

Size

28,90 €

289,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pump for the Hyaluron body lotion. Suitable for balanced moisturizer.

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion with fragrance

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK rosewood 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

rosewood

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Junglück 2-Phase Make-Up Remover Clipper

100 ml

5 / 5

2-Phase Makeup Remover

Gently removes waterproof make-up from eyes & lips

Size

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
Fragrance-free
Junglück Zinc deodorant roll-on in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Zinc deodorant roll-on

Pleasant freshness and gentle care for the armpits

Size

15,90 €

318,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 02 – light 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Ceramides Butter Bodycare 180 ml

180 ml

5 / 5

Ceramides Body Butter

Rich moisturizer for the body

Size

25,90 €

143,89 € / l

BASKET  
JUNGLÜCK Castor Oil Release Disc 100ml

50 ml

5 / 5

Castor Oil

Strengthening oil for skin, eyebrows and hairline

Size

14,90 €

298,00 € / l

BASKET  

37,90 €

758.00 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK berry 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

berry

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Amber glass bottle containing the Deep Hydration Mask. Label: "Moisturizes, nourishes, and soothes."

100 ml

5 / 5

Deep Hydration Mask

Soothes sensitive and irritated skin

34,90 €

349,00 € / l

BASKET  

37,90 €

758.00 € / l

BASKET  

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 03 – medium 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

medium

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
SHOW MORE