INDIVIDUAL PRODUCTS

85 Products
Sold out
Amber glass container with a black lid, labeled "Magnesium Body peeling 180 ml." Gentle " peeling" texture for the

180 g

5 / 5

Magnesium body peeling

Gently removes dead skin cells and gently cares for the skin

Size

24,90 €

138,33 € / kg

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

30% discount
Amber glass bottle containing dark dry shampoo, black pump, notice regarding planned packaging change.

40 g

5 / 5

Dry shampoo for dark hair

Mattifies the hairline and gives it more grip

Color

€17.58 - as a JUNGLÜCK Club Member

19,53 € 27,90 €

488,25 € / kg

BASKET  
40% discount
Volume Hair Mask 's amber glass containers at Coffeine and Squalane; notice regarding the planned packaging change.

180 ml

5 / 5

Volume Hair Mask

For fine, thin and limp hair

Size

15.61 € - as a JUNGLÜCK Club Member

17,34 € 28,90 €

96.33 € / l

BASKET  

37,90 €

758.00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle containing panthenol shower gel (240 ml) and pump dispenser. Mild, pH-balanced shower gel with fragrance and 3% panthenol,

240 ml

5 / 5

Panthenol shower gel with fragrance

Soothing, pH-neutral cleanser for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
30% discount
Amber glass bottle containing dry shampoo, information about ingredients, notice regarding a planned packaging change.

40 g

5 / 5

Dry shampoo for light hair

Mattifies the hairline and gives it more grip

Color

€17.58 - as a JUNGLÜCK Club Member

19,53 € 27,90 €

488,25 € / kg

BASKET  
40% discount
Amber glass bottle with a pump dispenser, labeled "VOLLEMEN conditioner." Note regarding a planned packaging change.

250 ml

5 / 5

Volume conditioner

For fine, thin and limp hair

Size

€13.99 - as a JUNGLÜCK Club Member

15,54 € 25,90 €

62,16 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with dropper, Smoothing peeling serum , 30 ml. Promotes natural skin renewal.

30 ml

5 / 5

Smoothing peeling serum

Gently exfoliates and supports the skin's natural renewal process

Size

35,90 €

€1,196.67 per liter

BASKET  
clear Powder in an amber glass bottle with a black cap; pink powder on the table.

5 / 5

clear powder

Mattifies oily shine and sets make-up without drying it out

Color

Rosé

28,90 €

2.890,00 € / kg

BASKET  
Junglück Kajal black clipping plate

1,05 g

5 / 5

Kohl Eye Pencil

Emphasizes your eyes & has a light caring effect

Color

16,90 €

BASKET  

24,90 €

103.75 € / L

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 01 – fair 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

Very bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Amber glass container with " clear " powder for dark skin tones; a small pile of the powder is visible next to it.

5 / 5

clear powder

Mattifies oily shine and sets make-up without drying it out

Color

Banana

28,90 €

2.890,00 € / kg

BASKET  
Amber glass bottle with pump dispenser, Betain Hand Soap 240 ml, hydrating, scented, enriched with organic aloe vera.

240 ml

5 / 5

Betaine hand soap with fragrance

Moisturizing, skin-friendly hand wash gel

Size

19,90 €

$82.92 per liter

BASKET  
New
Exosomes and Longevity cream

50 ml

5 / 5

Exosomes and Longevity cream

Strengthens the skin for greater smoothness, firmness, and elasticity

Size

39,90 €

BASKET  
New
Retinol Booster

30 ml

5 / 5

Retinol Booster

serum , a smoothing treatment for a more even and radiant complexion

Size

42,90 €

1.430,00 € / l

BASKET  
Fragrance-free
Amber glass bottle with a pump dispenser, filled with Betain hand soap (240 ml). The text on the bottle reads:

240 ml

5 / 5

Betaine hand soap

Moisturizing, skin-friendly hand wash gel

Size

19,90 €

$82.92 per liter

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 04 – dark 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

dark

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 05 – very dark 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

very dark

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
New
Exosomes and Longevity cream

10 ml

5 / 5

Exosomes and Longevity cream

Strengthens the skin for greater smoothness, firmness, and elasticity

Size

10,90 €

1.090,00 € / l

BASKET  
New
Retinol Booster

5 ml

5 / 5

Retinol Booster

serum , a smoothing treatment for a more even and radiant complexion

Size

11,90 €

€2,380.00 per liter

BASKET  

199.72 €  €266.30

BASKET  

148.40 €  €185.50

BASKET  

112.48 €  €140.60

BASKET  

66.24 €  €82.80

BASKET