BASKET
Your shopping cart is empty.
Find the right products for you
Discover our Advent calendar at the early bird price
Free shipping & two free samples on orders of €60 or more**
ADVENT CALENDAR
Bodycaresets
GIFT CARD
DECISION CRITERIA
Popular search terms
BESTSELLER
SKINCARE
Bodycare
SKIN KNOWLEDGE
ABOUT US
AFTER SKIN CONCERN
SETS
HAIRCARE
ALL PRODUCTS
HAIRCARE BY NEED
ACCESSORIES & VOUCHERS
CONSULTING
ACTIVES
CONTENTS
MAGAZINE
Discover our gift ideas and treat your loved ones to gentle skincare products that are suitable for everyone. Give the gift of face, hair, and Bodycare, choose one of our curated gift sets, or surprise them with a Gift card personalized skincare.
Our "sets
30-Day Satisfaction Guarantee¹
Get a tan without the sun at
50 ml
5 / 5
Hyaluron cream remedy
Balanced moisturizer for balanced and combination skin
Size
10 ml
33,90 €
678,00 € / l
incl. VAT plus shipping
250 ml
Rosewater
Refreshing spray for face, hair and body
24,90 €
99,60 € / l
Hyaluronic Concentrate
Provides intensive and long-lasting moisture
100 ml
Clay Mask
Ensures a clear complexion
34,90 €
349,00 € / l
Hyaluron cream Light
Light moisturizer especially for oily and blemish prone skin
Gift card digital
Free choice and pure care are always a good gift
15 EUR
15,00 €
25 EUR
25,00 €
50 EUR
50,00 €
75 EUR
75,00 €
incl. VAT, free shipping
100 EUR
100,00 €
from 15,00 €
1 pc.
JUNGLÜCK in a Box - Hyaluron Trio
Give away triple moisturizer for every skin type
62.74 € - JUNGLÜCK Club Price
$66.04 €77.70
240 ml
Hyaluron body lotion
Balanced moisturizer for the body
22,90 €
95,42 € / l
9,90 €
198,00 € / l
Hyaluron body lotion with fragrance
Gift card Box 100 €
Give the gift of effective skincare, including a sample
Gift card Box 75 €
Give away our pure care with a free sample
Gift card Box 25 €
Gift card Box 50 €
Gift card box 15 €
Panthenol shower gel with fragrance
Soothing, pH-neutral cleanser for the body
180 ml
Ceramides Body Butter
Rich moisturizer for the body
30 ml
25,90 €
143,89 € / l
7,90 €
263,33 € / l
Hyaluronic Acid lip balm
Long-lasting and intensive care
Color
clear
13,90 €
3,088.89 € / kg
Peach
17,90 €
3,977.78 € / kg
berry
rosewood
Set
JUNGLÜCK IN A BOX - Face Yoga Set
Give the gift of depth and deep relaxation
45,90 € 64,50 €
JUNGLÜCK IN A BOX - Fresh Eyes and Lips
Give the gift of effective care for radiant eyes and lips
91.11 € - JUNGLÜCK Club Price
95,90 € 117,60 €
Light Care Duo
Moisturizes and provides light care
61,02 € 67,80 €
Rich care duo
Gives you a balanced skin feeling at all times
Watchful eyes combi
Brightens the eye area and refreshes, cares and nourishes
65,52 € 72,80 €
Bodycare with Fragrance
Soothing cleanser and balanced care
41,22 € 45,80 €
Join our community
Thank you very much!
Please check your e-mail inbox and confirm your newsletter registration.
You can find information on how JUNGLÜCK handles your data in our privacy policy. You can unsubscribe at any time using the unsubscribe link in the newsletter or simply send an email to info@junglueck.de
Want some good news?
Sign up for our newsletter and stay up to date. Look forward to new products, exclusive offers, and exciting insights about us and our products.
By registering, you confirm that you have read and understood our privacy policy.
10% off your first order