Eva x JUNGLÜCK

In our range you will find products for every skin type and for every step of your skincare routine. All our products have a very high proportion of natural ingredients, contain valuable Actives according to the latest study results and have been explicitly tested on sensitive skin by Dermatest.

A woman gently touching her cheek, a subtle sheen on her skin, warm lighting.
16 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

30-Day Satisfaction Guarantee¹

Hyaluronic Acid body lotion Bodycare 245 ml

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass bottle containing 15 ml of “ Tanning Drops ,” with a dropper and a reference to “Glow Peptide.” The text adds “well-being.”

15 ml

5 / 5

Tanning Drops

Gives a natural and evenly tanned complexion

24,90 €

1.660,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass bottle containing Pro Collagen serum , 30 ml, with a dropper dispenser. Certificate of dermatological test results visible.

30 ml

5 / 5

Pro-Collagen serum

Improves skin elasticity and reduces wrinkles

Size

42,90 €

1.430,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle containing SPF 50 sunscreen. UVA protection factor 24 and description: lightweight sunscreen without an oily sheen.

50 ml

5 / 5

Sun fluid SPF 50

Lightweight organic sun cream without an oily sheen

Size

35,90 €

718,00 € / l

BASKET  
pore refining
An amber glass bottle of alcohol-free jojoba oil with a black pump dispenser and minimalist white label text.

100 ml

5 / 5

Jojoba Oil

Balancing oil for skin, hair and body

Size

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Hyaluronic Acid Eye Gel in brown glass roll-on without lid

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Acid Eye Gel

Moisturizes and refreshes the eye area

Size

29,90 €

2.990,00 € / l

WARENKORB  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  

43,90 €

BASKET  
Junglück Hyaluronic Acid lip balm SPF 50+ Texture

4,5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm SPF 50+

Gives you light care and protects against UV radiation

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Pigment spots & acne scars (
)
Enzyme peeling JUNGLÜCK 30 g

30 g

5 / 5

Enzyme peeling

Gently removes skin flakes & evens out the complexion

Size

31,90 €

1,063.33 € / kg

BASKET  
Club Price
Junglück Peptide Mascara black clipper without cap

8 ml

5 / 5

Peptide Mascara

Gives you long, thick & deep black lashes

Color

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Junglück Vitamin C Eye Cream 20 ml in amber glass bottle

20 ml

5 / 5

Vitamin C Eye Cream

Softens dark shadows and nourishes rich

Size

42,90 €

2.145,00 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Amber glass bottle with a pump, 10 ml Azelain serum , by JUNGLÜCK, with a simple and elegant design.

10 ml

5 / 5

Azelaine serum

Targeted action against impurities

Size

10,90 €

1.090,00 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Beige tube of Spot cream care cream with a black cap and minimalist text design.

10 ml

5 / 5

Spot cream

Reduces localized impurities

Size

22,90 €

2.290,00 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Zinc toner JUNGLÜCK 20 ml

20 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

8,90 €

445,00 € / l

BASKET