Jacqueline x JUNGLÜCK

In our product range, you'll find products for every skin type and every step of your skincare routine. All of our products contain a very high percentage of pure ingredients and contain valuable Actives based on the latest research findings, and have been explicitly tested by Dermatest on sensitive skin.

10 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

Bestseller
Amber glass bottle containing 15 ml of “ Tanning Drops ,” with a dropper and a reference to “Glow Peptide.” The text adds “well-being.”

15 ml

5 / 5

Tanning Drops

Gives a natural and evenly tanned complexion

24,90 €

1.660,00 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with pump dispenser, 130 ml " Tanning Lotion " by JUNGLÜCK, for intense hydration and natural

130 ml

5 / 5

Tanning Lotion

A subtle, even tan for the body

24,90 €

€191.54 per liter

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Hyaluronic Acid Eye Gel in brown glass roll-on without lid

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Acid Eye Gel

Moisturizes and refreshes the eye area

Size

29,90 €

2.990,00 € / l

BASKET  
Soothing redness
Strong skin barrier
Amber glass bottle with a pump dispenser, containing 50 ml of " Ceramides  "serum, labeled with the words "Skincare."

50 ml

5 / 5

Ceramides serum

Nourishes and soothes dry, irritated skin

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 02 – light 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK rosewood 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

rosewood

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Amber glass spray bottle of Junglück Zinc toner toner with a black pump and white label text.

100 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Hyaluronic Concentrate serum JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Hyaluronic Concentrate

Provides intensive and long-lasting moisture

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Azelain serum JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Azelaine serum

Targeted action against impurities

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET