Give and Save Together – Up to 30% Off!

During our lucky weeks you save up to 30% - and we automatically donate €1 for every order to our heart project in Malawi.

Amber glass bottles containing various skin care products: Jungöl, Niacinamide serum , Zinc toner  , and a tube.
12 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

Reduces impurities
Bestseller
Amber glass spray bottle of Junglück Zinc toner toner with a black pump and white label text.

100 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Soothing redness
Strong skin barrier
Amber glass bottle with a pump dispenser, containing 50 ml of " Ceramides  "serum, labeled with the words "Skincare."

50 ml

5 / 5

Ceramides serum

Nourishes and soothes dry, irritated skin

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Cleansing Gel in amber glass bottle

100 ml

5 / 5

Cleansing Gel

Gentle cleanser especially for oily and blemish prone skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Hyaluronic Concentrate serum JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Hyaluronic Concentrate

Provides intensive and long-lasting moisture

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle containing SPF 50 sunscreen. UVA protection factor 24 and description: lightweight sunscreen without an oily sheen.

50 ml

5 / 5

Sun fluid SPF 50

Lightweight organic sun cream without an oily sheen

Size

35,90 €

718,00 € / l

BASKET  
Club Price
Junglück Peptide Mascara black clipper without cap

8 ml

5 / 5

Peptide Mascara

Gives you long, thick & deep black lashes

Color

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  

43,90 €

BASKET  
Bestseller
Junglück Hyaluronic Acid Eye Gel in brown glass roll-on without lid

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Acid Eye Gel

Moisturizes and refreshes the eye area

Size

29,90 €

2.990,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Club Price
Amber glass bottle with a dark green pump dispenser, " Retinol " Bakuchiol " serum " 30 ml by JUNGLÜCK, promotes skin renewal.

30 ml

5 / 5

Retinol Bakuchiol serum

Supports cell renewal & ensures a more even complexion

Size

35.91 € - JUNGLÜCK Club Price

39,90 €

1.330,00 € / l

BASKET  
Junglück Vitamin C Eye Cream 20 ml in amber glass bottle

20 ml

5 / 5

Vitamin C Eye Cream

Softens dark shadows and nourishes rich

Size

42,90 €

2.145,00 € / l

BASKET