Lisa x JUNGLÜCK

HAPPY BIRTHDAY - 7 YEARS OF US

Save up to 25% on all products during the entire birthday week and get an additional 5% off the entire range with my exclusive discount code.

JUNGLÜCK donates an additional €1 with every order for a school building project in Malawi.

A woman gently touching her cheek, a subtle sheen on her skin, warm lighting.
28 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

30-Day Satisfaction Guarantee¹

Get a tan without the sun at

Club Price
Amber glass roll-on bottle (5 ml) for targeted treatment of pigment spots and acne scars.

5 ml

5 / 5

Pigment spots & pimple marks roll-on

Discover our Hero for a calmer complexion!

Size

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Vitamin C Sensitive serum JUNGLÜCK 30 ml

30 ml

5 / 5

Vitamin C Sensitive serum

Balances pale and tired complexion

Size

32,90 €

1.096,67 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Amber glass spray bottle of Junglück Zinc toner toner with a black pump and white label text.

100 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Azelain serum JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Azelaine serum

Targeted action against impurities

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Cleansing Gel in amber glass bottle

100 ml

5 / 5

Cleansing Gel

Gentle cleanser especially for oily and blemish prone skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass pump bottle of Jungluck Hyaluron cream with a white and black label, 50 ml.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream Light

Light moisturizer especially for oily and blemish prone skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
pore refining
Clay Mask JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Clay Mask

Ensures a clear complexion

34,90 €

349,00 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Beige tube of Spot cream care cream with a black cap and minimalist text design.

10 ml

5 / 5

Spot cream

Reduces localized impurities

Size

22,90 €

2.290,00 € / l

BASKET  
pore refining
Bestseller
Junglück Niacinamide serum in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Niacinamide serum

Visibly reduces enlarged pores

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Natural glow
PHA toner JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

PHA toner

Gently clarifies and exfoliates, especially for balanced and combination skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Cleansing Milk JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Cleansing Milk

Nourishing cleanser especially for dry skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Hyaluronic Acid Eye Gel in brown glass roll-on without lid

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Acid Eye Gel

Moisturizes and refreshes the eye area

Size

29,90 €

2.990,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pump for the Hyaluron body lotion. Suitable for balanced moisturizer.

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion with fragrance

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Junglück Hyaluron body lotion with fragrance miniature in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion with fragrance

Balanced moisturizer for the body

Size

9,90 €

198,00 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK clear 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

clear

13,90 €

3,088.89 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK berry 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

berry

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK rosewood 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

rosewood

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
serum , a tinted product, in an amber glass bottle with a black pump dispenser and a beige-colored product sample next to the bottle.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

Very bright

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 01 – fair 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

Very bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
serum , tinted, in a 5-ml amber glass bottle with a convenient pump dispenser, alongside a sample of the serum in a light color.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 02 – light 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pump dispenser containing 5 ml of tinted " serum," next to it a " drops " of the product in a medium shade.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

medium

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 03 – medium 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

medium

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 04 – dark 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

dark

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Sold out
Amber glass bottle with a pump dispenser, filled with 5 ml of " serum ," next to it a dollop of the dark, creamy texture.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

very dark

7,90 €

1.580,00 € / l

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

Tinted serum JUNGLÜCK 05 – very dark 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

very dark

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Amber glass bottle containing SPF 50 sunscreen. UVA protection factor 24 and description: lightweight sunscreen without an oily sheen.

50 ml

5 / 5

Sun fluid SPF 50

Lightweight organic sun cream without an oily sheen

Size

35,90 €

718,00 € / l

BASKET