Mone x JUNGLÜCK

In our product range, you'll find products for every skin type and every step of your skincare routine. All of our products contain a very high percentage of pure ingredients and contain valuable Actives based on the latest research findings, and have been explicitly tested by Dermatest on sensitive skin.

A woman gently touching her cheek, a subtle sheen on her skin, warm lighting.
11 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

Bestseller
Amber glass bottle containing 15 ml of “ Tanning Drops ,” with a dropper and a reference to “Glow Peptide.” The text adds “well-being.”

15 ml

5 / 5

Tanning Drops

Gives a natural and evenly tanned complexion

24,90 €

1.660,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with pump dispenser, 130 ml " Tanning Lotion " by JUNGLÜCK, for intense hydration and natural

130 ml

5 / 5

Tanning Lotion

A subtle, even tan for the body

24,90 €

€191.54 per liter

BASKET  

59,90 € 98,20 €

BASKET  
Pigment spots & acne scars (
)
Enzyme peeling JUNGLÜCK 30 g

30 g

5 / 5

Enzyme peeling

Gently removes skin flakes & evens out the complexion

Size

31,90 €

1,063.33 € / kg

BASKET  

43,90 €

BASKET  
Bestseller
Junglück Hyaluronic Acid Eye Gel in brown glass roll-on without lid

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Acid Eye Gel

Moisturizes and refreshes the eye area

Size

29,90 €

2.990,00 € / l

BASKET  

91.11 € - JUNGLÜCK Club Price

95,90 € 117,60 €

BASKET  
Sold out
Amber glass container with a black lid, labeled "Magnesium Body peeling 180 ml." Gentle " peeling" texture for the

180 g

5 / 5

Magnesium body peeling

Gently removes dead skin cells and gently cares for the skin

Size

24,90 €

138,33 € / kg

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

Soothing redness
Almond Oil JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Almond Oil

Rich oil for skin, hair and body

Size

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
pore refining
Clay Mask JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Clay Mask

Ensures a clear complexion

34,90 €

349,00 € / l

BASKET