Patricia x JUNGLÜCK

In our range, you will find products for every skin type and for every step of your skincare routine. All our products have a very high proportion of pure ingredients and contain valuable Actives based on the latest research findings, and have been explicitly tested on sensitive skin by Dermatest.

A woman gently touching her cheek, a subtle sheen on her skin, warm lighting.
15 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

30-Day Satisfaction Guarantee¹

Bestseller
Amber glass bottle containing 15 ml of “ Tanning Drops ,” with a dropper and a reference to “Glow Peptide.” The text adds “well-being.”

15 ml

5 / 5

Tanning Drops

Gives a natural and evenly tanned complexion

24,90 €

1.660,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with pump dispenser, 130 ml " Tanning Lotion " by JUNGLÜCK, for intense hydration and natural

130 ml

5 / 5

Tanning Lotion

A subtle, even tan for the body

24,90 €

€191.54 per liter

BASKET  

59,90 € 98,20 €

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Amber glass spray bottle of Junglück Zinc toner toner with a black pump and white label text.

100 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Hyaluronic Acid Eye Gel in brown glass roll-on without lid

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Acid Eye Gel

Moisturizes and refreshes the eye area

Size

29,90 €

2.990,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass bottle containing Pro Collagen serum , 30 ml, with a dropper dispenser. Certificate of dermatological test results visible.

30 ml

5 / 5

Pro-Collagen serum

Improves skin elasticity and reduces wrinkles

Size

42,90 €

1.430,00 € / l

BASKET  

43,90 €

BASKET  
Club Price
"Lines & Minimizing wrinkles" sampler set in a black bag with a banderole, including three amber glass bottles.

Set

5 / 5

Starter Set & Minimizing wrinkles

Stimulates collagen production and improves skin elasticity

34.11 € - JUNGLÜCK Club Price

35,90 € 56,60 €

BASKET  
Club Price
Junglück Peptide Mascara black clipper without cap

8 ml

5 / 5

Peptide Mascara

Gives you long, thick & deep black lashes

Color

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 01 – fair 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

Very bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Junglück Vitamin C Eye Cream 20 ml in amber glass bottle

20 ml

5 / 5

Vitamin C Eye Cream

Softens dark shadows and nourishes rich

Size

42,90 €

2.145,00 € / l

BASKET  
Reduced
Introductory Set for Reducing Skin Imperfections in a black bag with a banderole. Contains two amber glass bottles and one tube.

Set

5 / 5

Starter Set for Reducing Starter Set

Has a balancing effect and soothes your skin

35,90 € 55,60 €

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Zinc toner JUNGLÜCK 20 ml

20 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

8,90 €

445,00 € / l

BASKET