Sophie x JUNGLÜCK

In our range you will find products for every skin type and for every step of your skincare routine. All our products have a very high proportion of natural ingredients, contain valuable Actives according to the latest study results and have been explicitly tested on sensitive skin by Dermatest.

A woman gently touching her cheek, a subtle sheen on her skin, warm lighting.
23 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

30-Day Satisfaction Guarantee¹

Bestseller
Junglück Hyaluronic Acid Eye Gel in brown glass roll-on without lid

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Acid Eye Gel

Moisturizes and refreshes the eye area

Size

29,90 €

2.990,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass bottle containing 15 ml of “ Tanning Drops ,” with a dropper and a reference to “Glow Peptide.” The text adds “well-being.”

15 ml

5 / 5

Tanning Drops

Gives a natural and evenly tanned complexion

24,90 €

1.660,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Junglück Hyaluronic Acid lip balm SPF 50+ Texture

4,5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm SPF 50+

Gives you light care and protects against UV radiation

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Junglück 2-phase make-up remover miniature clipper

20 ml

5 / 5

2-Phase Makeup Remover

Gently removes waterproof make-up from eyes & lips

Size

7,90 €

395,00 € / l

BASKET  
30% discount
Amber glass bottle containing dark dry shampoo, black pump, notice regarding planned packaging change.

40 g

5 / 5

Dry shampoo for dark hair

Mattifies the hairline and gives it more grip

Color

€17.58 - as a JUNGLÜCK Club Member

19,53 € 27,90 €

488,25 € / kg

BASKET  
Pigment spots & acne scars (
)
Enzyme peeling JUNGLÜCK 30 g

30 g

5 / 5

Enzyme peeling

Gently removes skin flakes & evens out the complexion

Size

31,90 €

1,063.33 € / kg

BASKET  
Junglück 2-Phase Make-Up Remover Clipper

100 ml

5 / 5

2-Phase Makeup Remover

Gently removes waterproof make-up from eyes & lips

Size

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
Club Price
Junglück Peptide Mascara black clipper without cap

8 ml

5 / 5

Peptide Mascara

Gives you long, thick & deep black lashes

Color

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Hyaluronic Concentrate serum JUNGLÜCK

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Concentrate

Provides intensive and long-lasting moisture

Size

9,90 €

990,00 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK clear 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

clear

13,90 €

3,088.89 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK berry 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

berry

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK rosewood 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

rosewood

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
serum , a tinted product, in an amber glass bottle with a black pump dispenser and a beige-colored product sample next to the bottle.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

Very bright

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 01 – fair 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

Very bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
serum , tinted, in a 5-ml amber glass bottle with a convenient pump dispenser, alongside a sample of the serum in a light color.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 02 – light 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pump dispenser containing 5 ml of tinted " serum," next to it a " drops " of the product in a medium shade.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

medium

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 03 – medium 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

medium

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 04 – dark 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

dark

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Sold out
Amber glass bottle with a pump dispenser, filled with 5 ml of " serum ," next to it a dollop of the dark, creamy texture.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

very dark

7,90 €

1.580,00 € / l

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

Tinted serum JUNGLÜCK 05 – very dark 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

very dark

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET