Summer ? Summer !

Get up to 20% off* all products with the code: SUNKISS

Plus, get Aloe Vera Spray with orders of €90 or more

A selection of JUNGLÜCK skincare products: Ceramides serum , Aloe Vera Spray, day cream with SPF 50, and other products
208 Products
Pigment spots & acne scars (
)
Enzyme peeling JUNGLÜCK 30 g

30 g

5 / 5

Enzyme peeling

Gently removes skin flakes & evens out the complexion

Size

31,90 €

1,063.33 € / kg

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Beige tube of Spot cream care cream with a black cap and minimalist text design.

10 ml

5 / 5

Spot cream

Reduces localized impurities

Size

22,90 €

2.290,00 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Zinc toner JUNGLÜCK 20 ml

20 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

8,90 €

445,00 € / l

BASKET  
Junglück Vitamin C Eye Cream 20 ml in amber glass bottle

20 ml

5 / 5

Vitamin C Eye Cream

Softens dark shadows and nourishes rich

Size

42,90 €

2.145,00 € / l

BASKET  
Club Price
Amber glass roll-on bottle (5 ml) for targeted treatment of pigment spots and acne scars.

5 ml

5 / 5

Pigment spots & pimple marks roll-on

Discover our Hero for a calmer complexion!

Size

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Natural glow
PHA toner JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

PHA toner

Gently clarifies and exfoliates, especially for balanced and combination skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Soothing redness
Strong skin barrier
Amber glass bottle with a pump dispenser, containing 50 ml of " Ceramides  "serum, labeled with the words "Skincare."

50 ml

5 / 5

Ceramides serum

Nourishes and soothes dry, irritated skin

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Hyaluronic Concentrate serum JUNGLÜCK

10 ml

5 / 5

Hyaluronic Concentrate

Provides intensive and long-lasting moisture

Size

9,90 €

990,00 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with a black pump cap, labeled "HYDRATION BOOSTER," with the Dermatest "VERY GOOD" seal.

30 ml

5 / 5

Hydration Booster

Deeply effective, long-lasting moisture with immediate effect

Size

37,90 €

$1.263 / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Amber glass bottle with a pump, 10 ml Azelain serum , by JUNGLÜCK, with a simple and elegant design.

10 ml

5 / 5

Azelaine serum

Targeted action against impurities

Size

10,90 €

1.090,00 € / l

BASKET  

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Club Price
Amber glass bottle with a dark green pump dispenser, " Retinol " Bakuchiol " serum " 30 ml by JUNGLÜCK, promotes skin renewal.

30 ml

5 / 5

Retinol Bakuchiol serum

Supports cell renewal & ensures a more even complexion

Size

35.91 € - JUNGLÜCK Club Price

39,90 €

1.330,00 € / l

BASKET  

43,90 €

BASKET  
Reducing dryness
Beige tube of Junglück Ceramides Hand Cream a black cap and black text detailing the Ceramides benefits Ceramides .

50 ml

5 / 5

Ceramides Hand Cream

Skin barrier-strengthening care for dry and rough hands

Size

12,90 €

258,00 € / l

BASKET  
Bergamot & orange blossom
Junglück Zinc deodorant roll-on with fragrance in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Zinc deodorant roll-on with fragrance

Fragrant freshness and gentle care for the armpits

Size

15,90 €

318,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Hyaluron- cream e in a 10-ml tube. Beige packaging with black lettering, describes moisturizing

10 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

8,90 €

890,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Cleansing Gel Miniature in amber glass bottle

20 ml

5 / 5

Cleansing Gel

Gentle cleanser especially for oily and blemish prone skin

Size

8,90 €

445,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle containing Pro Collagen serum 5 ml, with a black dropper cap. Dermatest "VERY GOOD 2025" seal.

5 ml

5 / 5

Pro-Collagen serum

Improves skin elasticity and reduces wrinkles

Size

11,90 €

BASKET  
Sensitive Scalp Tonic Haircare JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Sensitive Scalp Tonic

Soothes particularly sensitive, dry and irritated scalps

Size

28,90 €

289,00 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK clear 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

clear

13,90 €

3,088.89 € / kg

BASKET  
Spatula for full sizes Accessory JUNGLÜCK Packaging

for full sizes

5 / 5

Spatula

Make sure to use up every last bit of cream your bottles

Size

5,90 €

BASKET  
Bestseller
Amber glass bottle with a pump dispenser, labeled "Cleansing Oil Cleansing Oil," containing organic argan and organicJojoba Oil.

100 ml

5 / 5

Cleansing Oil

Mild cleanser especially for balanced and combination skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
A beige tube of Junglück Ceramides Hand Cream a black cap and German text describing the fragrance and skincare benefits.

50 ml

5 / 5

Ceramides Hand Cream with fragrance

Skin barrier-strengthening care for dry and rough hands

Size

12,90 €

258,00 € / l

BASKET  
Anti-Dandruff Scalp Tonic Haircare JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Anti-Dandruff Scalp Tonic

Balances oily and irritated scalps in particular

Size

28,90 €

289,00 € / l

BASKET  
Club Price
Junglück Peptide Mascara black clipper without cap

8 ml

5 / 5

Peptide Mascara

Gives you long, thick & deep black lashes

Color

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  
Hyaluronic Acid body lotion Bodycare 245 ml

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pump for the Hyaluron body lotion. Suitable for balanced moisturizer.

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion with fragrance

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Fragrance-free
Junglück Zinc deodorant roll-on in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Zinc deodorant roll-on

Pleasant freshness and gentle care for the armpits

Size

15,90 €

318,00 € / l

BASKET  
pore refining
Amber glass dropper bottle of Junglock Jojoba Oil a black cap and white text, 20 ml.

20 ml

5 / 5

Jojoba Oil

Balancing oil for skin, hair and body

Size

6,90 €

345,00 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK rosewood 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

rosewood

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
SHOW MORE