BASKET
Your shopping cart is empty.
Find the right products for you
Discover our Advent calendar at the early bird price
Free shipping & two free samples on orders of €60 or more**
ADVENT CALENDAR
Bodycaresets
GIFT CARD
DECISION CRITERIA
Popular search terms
BESTSELLER
SKINCARE
Bodycare
SKIN KNOWLEDGE
ABOUT US
AFTER SKIN CONCERN
SETS
HAIRCARE
ALL PRODUCTS
HAIRCARE BY NEED
ACCESSORIES & VOUCHERS
CONSULTING
ACTIVES
CONTENTS
MAGAZINE
Get up to 20% off* all products with the code: SUNKISS Plus, get Aloe Vera Spray with orders of €90 or more
100 ml
5 / 5
2-Phase Makeup Remover
Gently removes waterproof make-up from eyes & lips
Size
20 ml
24,90 €
249,00 € / l
incl. VAT plus shipping
10 ml
Hyaluron cream Light
Light moisturizer especially for oily and blemish prone skin
50 ml
8,90 €
890,00 € / l
Sun fluid SPF 50
Lightweight organic sun cream without an oily sheen
9,90 €
990,00 € / l
Hyaluron cream Rich
Nourishing moisturizer especially for dry skin
Tinted serum
Has a calming effect and blends into the skin - light coverage
Color
bright
7,90 €
1.580,00 € / l
Niacinamide serum
Visibly reduces enlarged pores
10,90 €
1.090,00 € / l
34,90 €
1.163,33 € / l
5 ml
Vitamin C Sensitive serum
Balances pale and tired complexion
30 ml
Sold out
As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.
Successfully registered!
Unfortunately, something went wrong
180 ml
Ceramides Body Butter
Rich moisturizer for the body
25,90 €
143,89 € / l
Hydration Booster
Deeply effective, long-lasting moisture with immediate effect
Rosewater
Refreshing spray for face, hair and body
250 ml
198,00 € / l
Retinol Bakuchiol serum
Supports cell renewal & ensures a more even complexion
Castor Oil
Strengthening oil for skin, eyebrows and hairline
14,90 €
298,00 € / l
Set
Starter Set
Make your skin glow with our most popular products
59,90 € 98,20 €
Rosehip Seed Oil
Regenerating oil for the face
6,90 €
690,00 € / l
Aloe Vera Spray
Cooling moisturizing spray for face, hair and body
Hyaluronic Acid lip balm
Long-lasting and intensive care
berry
17,90 €
3,977.78 € / kg
Starter Set for Reducing Starter Set
Has a balancing effect and soothes your skin
35,90 € 55,60 €
Cleansing Milk
Nourishing cleanser especially for dry skin
445,00 € / l
180 g
Magnesium body peeling
Gently removes dead skin cells and gently cares for the skin
30 g
138,33 € / kg
1 piece
Foundation brush
To apply the tinted serum evenly
18,90 €
JUNGLÜCK IN A BOX - Face Yoga Set
Give the gift of depth and deep relaxation
45,90 € 64,50 €
40 g
Dry shampoo for dark hair
Mattifies the hairline and gives it more grip
for dark hair (40 g)
for light hair (40 g)
€17.58 - as a JUNGLÜCK Club Member
19,53 € 27,90 €
488,25 € / kg
395,00 € / l
medium
Peach
PHA toner
Gently clarifies and exfoliates, especially for balanced and combination skin
Deep Hydration Mask
Soothes sensitive and irritated skin
349,00 € / l
Volume Hair Mask
For fine, thin and limp hair
Hair mask 180 ml
15.61 € - as a JUNGLÜCK Club Member
17,34 € 28,90 €
96.33 € / l
Join our community
With our newsletter, you can regularly find out more about us and our products. We promise not to overload your inbox and will have offers ready for you from time to time.
Thank you very much!
Please check your e-mail inbox and confirm your newsletter registration.
You can find information on how JUNGLÜCK handles your data in our privacy policy. You can unsubscribe at any time using the unsubscribe link in the newsletter or simply send an email to info@junglueck.de
Want some good news?
With our WhatsApp newsletter, you can regularly find out more about us and our products. We promise not to overload your inbox and have offers ready for you from time to time.
Scan QR code to our WhatsApp channel:
By registering, you confirm that you have read and understood our privacy policy.
10% off your first order