Summer ? Summer !

Get up to 20% off* all products with the code: SUNKISS

Plus, get Aloe Vera Spray with orders of €90 or more

A selection of JUNGLÜCK skincare products: Ceramides serum , Aloe Vera Spray, day cream with SPF 50, and other products
208 Products
30% discount
Amber glass bottle containing dry shampoo, information about ingredients, notice regarding a planned packaging change.

40 g

5 / 5

Dry shampoo for light hair

Mattifies the hairline and gives it more grip

Color

€17.58 - as a JUNGLÜCK Club Member

19,53 € 27,90 €

488,25 € / kg

BASKET  
Club Price
"Lines & Minimizing wrinkles" sampler set in a black bag with a banderole, including three amber glass bottles.

Set

5 / 5

Starter Set & Minimizing wrinkles

Stimulates collagen production and improves skin elasticity

34.11 € - JUNGLÜCK Club Price

35,90 € 56,60 €

BASKET  
Amber glass bottle containing panthenol shower gel (240 ml) and pump dispenser. Mild, pH-balanced shower gel with fragrance and 3% panthenol,

240 ml

5 / 5

Panthenol shower gel with fragrance

Soothing, pH-neutral cleanser for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Junglück Hyaluron body lotion with fragrance miniature in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion with fragrance

Balanced moisturizer for the body

Size

9,90 €

198,00 € / l

BASKET  
serum , a tinted product, in an amber glass bottle with a black pump dispenser and a beige-colored product sample next to the bottle.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

Very bright

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
Flat mask brush with a white handle, soft beige bristles, and "VEINNIOLOGY" printed on the handle.

1 piece

5 / 5

Mask brush

To apply face masks

Size

12,90 €

BASKET  
Amber glass bottle with pipette, 5 ml “ Vitamin C ” Intensive “ serum ” by JUNGLÜCK, simple design.

5 ml

5 / 5

Vitamin C intensive serum

Reduces hyperpigmentation and evens out the complexion

Size

10,90 €

BASKET  
Towel JUNGLÜCK White

White

5 / 5

Towel

Super soft terry cloth made from organic cotton

Color

8,90 €

BASKET  
Reducing dryness
Ceramides Body Butter 30ml freezer JUNGLÜCK

30 ml

5 / 5

Ceramides Body Butter

Rich moisturizer for the body

Size

7,90 €

263,33 € / l

BASKET  

62.74 € - JUNGLÜCK Club Price

$66.04  €77.70

BASKET  
Sold out
Amber glass container with Magnesium Body peeling , 30 ml, in a new design with a dark brown cap.

30 g

5 / 5

Magnesium body peeling

Gently removes dead skin cells and gently cares for the skin

Size

7,90 €

202,56 € / kg

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

clear Powder in an amber glass bottle with a black cap; pink powder on the table.

5 / 5

clear powder

Mattifies oily shine and sets make-up without drying it out

Color

Rosé

28,90 €

2.890,00 € / kg

BASKET  
Amber glass bottle with a pipette, filled with Squalane, labeled: "Light facial oil."

10 ml

5 / 5

Squalane

Light oil for the face

Size

6,90 €

BASKET  
Bestseller
Amber glass bottle containing " Cleansing Oil " by JUNGLÜCK, 20 ml, mild cleanser, Ingredients: organicArgan Oil, organicJojoba Oil.

20 ml

5 / 5

Cleansing Oil

Mild cleanser especially for balanced and combination skin

Size

8,90 €

445,00 € / l

BASKET  
40% discount
Amber glass bottle with a pump dispenser, labeled "VOLLEMEN conditioner." Note regarding a planned packaging change.

250 ml

5 / 5

Volume conditioner

For fine, thin and limp hair

Size

€13.99 - as a JUNGLÜCK Club Member

15,54 € 25,90 €

62,16 € / l

BASKET  
Junglück Kajal black clipping plate

1,05 g

5 / 5

Kohl Eye Pencil

Emphasizes your eyes & has a light caring effect

Color

16,90 €

BASKET  
New
Amber glass bottle with dropper, Smoothing peeling serum , 30 ml. Promotes natural skin renewal.

30 ml

5 / 5

Smoothing peeling serum

Gently exfoliates and supports the skin's natural renewal process

Size

35,90 €

€1,196.67 per liter

BASKET  
Powder brush accessory JUNGLÜCK 1 piece

1 piece

5 / 5

Powder brush

For optimal distribution of our clear powder

Size

18,90 €

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 01 – fair 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

Very bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Hyaluron body lotion miniature in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion

Balanced moisturizer for the body

Size

9,90 €

198,00 € / l

BASKET  

56.91 € - JUNGLÜCK Club Price

$59.90  €92.50

BASKET  
Flat Gua Sha tool in silver with a curved shape, featuring the JUNGLÜCK logo. Ideal for facial and body massage.

1 piece

5 / 5

Gua Sha

For a soothing massage with a cooling effect

24,90 €

BASKET  
Round stainless steel Gua Sha, glossy finish, ergonomic shape for the eye care.

1 piece

5 / 5

Eyes Gua Sha

For a gentle eye massage with a cooling effect

29,90 €

BASKET  
Amber glass container with " clear " powder for dark skin tones; a small pile of the powder is visible next to it.

5 / 5

clear powder

Mattifies oily shine and sets make-up without drying it out

Color

Banana

28,90 €

2.890,00 € / kg

BASKET  
A simple, black makeup bag with a zipper and a carrying strap, embossed with the JUNGLÜCK logo.

1 piece

5 / 5

Black Cosmetic Bag (Small)

Organizes and protects your care - at home & on the go

Size

26,90 €

BASKET  
New
Amber glass bottle with a dropper cap, filled with Smoothing peeling serum . Clear labeling on the bottle.

5 ml

5 / 5

Smoothing peeling serum

Gently exfoliates and supports the skin's natural renewal process

Size

7,90 €

BASKET  
Amber glass bottle with pump dispenser, Betain Hand Soap 240 ml, hydrating, scented, enriched with organic aloe vera.

240 ml

5 / 5

Betaine hand soap with fragrance

Moisturizing, skin-friendly hand wash gel

Size

19,90 €

$82.92 per liter

BASKET  
Fragrance-free
Amber glass bottle with a pump dispenser, filled with Betain hand soap (240 ml). The text on the bottle reads:

240 ml

5 / 5

Betaine hand soap

Moisturizing, skin-friendly hand wash gel

Size

19,90 €

$82.92 per liter

BASKET  
Simple black makeup bag with a side handle and "JUNGLÜCK" embossing.

1 piece

5 / 5

Cosmetic bag M

Organizes and protects your care - at home & on the go

Size

29,90 €

BASKET  
Amber glass bottle with a pump dispenser containing JUNGLÜCK Calendula Facial Toner, 20 ml, on a white background.

20 ml

5 / 5

Calendula toner

Clarifies, soothes and moisturizes, especially for dry skin

Size

8,90 €

BASKET  
SHOW MORE