Gifts under 30 €

Small gifts that come from the heart. Suitable for all skin types.

Gift set featuring Magnesium Body peeling, Ceramides ,Hand Cream , and lip care, decorated with a red ribbon.
14 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

67%

90% of users confirm visibly smoother skin*

confirm an immediate moisturizing effect*

Bestseller
Rosewater Allrounder JUNGLÜCK 250 ml

250 ml

5 / 5

Rosewater

Refreshing spray for face, hair and body

Size

24,90 €

99,60 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Beige tube of Junglück Ceramides Hand Cream a black cap and black text detailing the Ceramides benefits Ceramides .

50 ml

5 / 5

Ceramides Hand Cream

Skin barrier-strengthening care for dry and rough hands

Size

12,90 €

258,00 € / l

BASKET  
Junglück Hyaluronic Acid lip balm SPF 50+ Texture

4,5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm SPF 50+

Gives you light care and protects against UV radiation

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK clear 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

clear

13,90 €

3,088.89 € / kg

BASKET  
Reducing dryness
A beige tube of Junglück Ceramides Hand Cream a black cap and German text describing the fragrance and skincare benefits.

50 ml

5 / 5

Ceramides Hand Cream with fragrance

Skin barrier-strengthening care for dry and rough hands

Size

12,90 €

258,00 € / l

BASKET  
Hyaluronic Acid body lotion Bodycare 245 ml

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pump for the Hyaluron body lotion. Suitable for balanced moisturizer.

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion with fragrance

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK rosewood 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

rosewood

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Reducing dryness
Ceramides Butter Bodycare 180 ml

180 ml

5 / 5

Ceramides Body Butter

Rich moisturizer for the body

Size

25,90 €

143,89 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK berry 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

berry

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Sold out
Amber glass container with a black lid, labeled "Magnesium Body peeling 180 ml." Gentle " peeling" texture for the

180 g

5 / 5

Magnesium body peeling

Gently removes dead skin cells and gently cares for the skin

Size

24,90 €

138,33 € / kg

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Gift certificate box in a new design, including a 25€ gift certificate and a JUNGLÜCK Niacinamide serum  in an amber glass bottle.

25 EUR

5 / 5

Gift card Box 25 €

Give the gift of effective skincare, including a sample

25,00 €

BASKET  
Voucher box with sample clipping plate

15 EUR

5 / 5

Gift card box 15 €

Give the gift of effective skincare, including a sample

15,00 €

BASKET