Naturally minimize pores

Make your pores appear finer with the right active ingredients. With Niacinamide, BHA, Jojoba Oil a gentle cleanser , you cleanser your sebum production and ensure an even complexion.

A woman with curly hair is applying a facial cleanser. She smiles and gently massages her skin.
11 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

pore refining
Bestseller
Junglück Niacinamide serum in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Niacinamide serum

Visibly reduces enlarged pores

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Amber glass spray bottle of Junglück Zinc toner toner with a black pump and white label text.

100 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Cleansing Gel in amber glass bottle

100 ml

5 / 5

Cleansing Gel

Gentle cleanser especially for oily and blemish prone skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
pore refining
An amber glass bottle of alcohol-free jojoba oil with a black pump dispenser and minimalist white label text.

100 ml

5 / 5

Jojoba Oil

Balancing oil for skin, hair and body

Size

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
pore refining
Clay Mask JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Clay Mask

Ensures a clear complexion

34,90 €

349,00 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with dropper, Smoothing peeling serum , 30 ml. Promotes natural skin renewal.

30 ml

5 / 5

Smoothing peeling serum

Gently exfoliates and supports the skin's natural renewal process

Size

35,90 €

€1,196.67 per liter

BASKET  

€25.83  €28.70

BASKET  

78,80 € 92,70 €

BASKET  

62,82 € 69,80 €

BASKET  

79,65 € 93,70 €

BASKET  
15% set discount
Junglück Set Pore Refinement - Niacinamide serum, Cleansing Gel and Hyaluron cream Light

5 / 5

Set to refine pores

Regulates sebum production and improves skin texture

Size

88,15 € 103,70 €

BASKET