Summer ? Summer !

Get up to 20% off* all products with the code: SUNKISS

Plus, get Aloe Vera Spray with orders of €90 or more

A selection of JUNGLÜCK skincare products: Ceramides serum , Aloe Vera Spray, day cream with SPF 50, and other products
208 Products
Junglück 2-Phase Make-Up Remover Clipper

100 ml

5 / 5

2-Phase Makeup Remover

Gently removes waterproof make-up from eyes & lips

Size

24,90 €

249,00 € / l

BASKET  
Beige hyaluronic acid cream tube with a black cap and minimalist black text design, 10 ml size.

10 ml

5 / 5

Hyaluron cream Light

Light moisturizer especially for oily and blemish prone skin

Size

8,90 €

890,00 € / l

BASKET  
Tube packaging for JUNGLÜCK Sun Fluid SPF 50, beige with printed text. UVA protection factor 24 indicated.

10 ml

5 / 5

Sun fluid SPF 50

Lightweight organic sun cream without an oily sheen

Size

9,90 €

990,00 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Beige tube of cream hyaluronic acid cream with a black cap, 10 ml size, minimalist design.

10 ml

5 / 5

Hyaluron cream Rich

Nourishing moisturizer especially for dry skin

Size

8,90 €

890,00 € / l

BASKET  
serum , tinted, in a 5-ml amber glass bottle with a convenient pump dispenser, alongside a sample of the serum in a light color.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pipette, filled with JUNGLÜCK Niacinamide serum , 10 ml, clear lettering.

10 ml

5 / 5

Niacinamide serum

Visibly reduces enlarged pores

Size

10,90 €

1.090,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 02 – light 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

bright

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
Sold out
Amber glass bottle with a pipette, filled with Vitamin C Sensitiv serum, 5 ml, with a clear view of the contents and a minimalist design.

5 ml

5 / 5

Vitamin C Sensitive serum

Balances pale and tired complexion

Size

9,90 €

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

Reducing dryness
Ceramides Butter Bodycare 180 ml

180 ml

5 / 5

Ceramides Body Butter

Rich moisturizer for the body

Size

25,90 €

143,89 € / l

BASKET  
New
Amber glass bottle with a dispenser, labeled "Hydration Booster," 5 ml, for healthy skin.

5 ml

5 / 5

Hydration Booster

Deeply effective, long-lasting moisture with immediate effect

Size

8,90 €

BASKET  
Rosewater clipping plate miniature size

50 ml

5 / 5

Rosewater

Refreshing spray for face, hair and body

Size

9,90 €

198,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with pump dispenser, 5 ml Retinol Bakuchiol serum, JUNGLÜCK. Simple, elegant packaging.

5 ml

5 / 5

Retinol Bakuchiol serum

Supports cell renewal & ensures a more even complexion

Size

10,90 €

BASKET  
JUNGLÜCK Castor Oil Release Disc 100ml

50 ml

5 / 5

Castor Oil

Strengthening oil for skin, eyebrows and hairline

Size

14,90 €

298,00 € / l

BASKET  

59,90 € 98,20 €

BASKET  
Soothing redness
Junglück Rosehip Seed Oil Miniature in amber glass bottle

10 ml

5 / 5

Rosehip Seed Oil

Regenerating oil for the face

Size

6,90 €

690,00 € / l

BASKET  
Soothing redness
Amber glass bottle containing " Aloe Vera Spray " (50 ml) by JUNGLÜCK. Spray nozzle and clear text on the packaging.

50 ml

5 / 5

Aloe Vera Spray

Cooling moisturizing spray for face, hair and body

Size

9,90 €

198,00 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK berry 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

berry

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
Reduced
Introductory Set for Reducing Skin Imperfections in a black bag with a banderole. Contains two amber glass bottles and one tube.

Set

5 / 5

Starter Set for Reducing Starter Set

Has a balancing effect and soothes your skin

35,90 € 55,60 €

BASKET  
Reducing dryness
Junglück Cleansing Milk in amber glass bottle

20 ml

5 / 5

Cleansing Milk

Nourishing cleanser especially for dry skin

Size

8,90 €

445,00 € / l

BASKET  
Sold out
Amber glass container with a black lid, labeled "Magnesium Body peeling 180 ml." Gentle " peeling" texture for the

180 g

5 / 5

Magnesium body peeling

Gently removes dead skin cells and gently cares for the skin

Size

24,90 €

138,33 € / kg

INFORM ME

Sold out

As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.

Foundation brush JUNGLÜCK 1 piece

1 piece

5 / 5

Foundation brush

To apply the tinted serum evenly

Size

18,90 €

BASKET  

45,90 € 64,50 €

BASKET  
30% discount
Amber glass bottle containing dark dry shampoo, black pump, notice regarding planned packaging change.

40 g

5 / 5

Dry shampoo for dark hair

Mattifies the hairline and gives it more grip

Color

€17.58 - as a JUNGLÜCK Club Member

19,53 € 27,90 €

488,25 € / kg

BASKET  
Junglück 2-phase make-up remover miniature clipper

20 ml

5 / 5

2-Phase Makeup Remover

Gently removes waterproof make-up from eyes & lips

Size

7,90 €

395,00 € / l

BASKET  
Tinted serum JUNGLÜCK 03 – medium 30 ml

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

medium

34,90 €

1.163,33 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
PHA facial tonic 20 ml JUNGLÜCK

20 ml

5 / 5

PHA toner

Gently clarifies and exfoliates, especially for balanced and combination skin

Size

8,90 €

445,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle containing the Deep Hydration Mask. Label: "Moisturizes, nourishes, and soothes."

100 ml

5 / 5

Deep Hydration Mask

Soothes sensitive and irritated skin

34,90 €

349,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pump dispenser containing 5 ml of tinted " serum," next to it a " drops " of the product in a medium shade.

5 / 5

Tinted serum

Has a calming effect and blends into the skin - light coverage

Color

medium

7,90 €

1.580,00 € / l

BASKET  
40% discount
Volume Hair Mask 's amber glass containers at Coffeine and Squalane; notice regarding the planned packaging change.

180 ml

5 / 5

Volume Hair Mask

For fine, thin and limp hair

Size

15.61 € - as a JUNGLÜCK Club Member

17,34 € 28,90 €

96.33 € / l

BASKET  
SHOW MORE