BASKET
Your shopping cart is empty.
Find the right products for you
Discover our Advent calendar at the early bird price
Free shipping & two free samples on orders of €60 or more**
ADVENT CALENDAR
Bodycaresets
GIFT CARD
DECISION CRITERIA
Popular search terms
BESTSELLER
SKINCARE
Bodycare
SKIN KNOWLEDGE
ABOUT US
AFTER SKIN CONCERN
SETS
HAIRCARE
ALL PRODUCTS
HAIRCARE BY NEED
ACCESSORIES & VOUCHERS
CONSULTING
ACTIVES
CONTENTS
MAGAZINE
Get up to 20% off* all products with the code: SUNKISS Plus, get Aloe Vera Spray with orders of €90 or more
40 g
5 / 5
Dry shampoo for light hair
Mattifies the hairline and gives it more grip
Color
for dark hair (40 g)
for light hair (40 g)
€17.58 - as a JUNGLÜCK Club Member
19,53 € 27,90 €
488,25 € / kg
incl. VAT plus shipping
Set
Starter Set & Minimizing wrinkles
Stimulates collagen production and improves skin elasticity
34.11 € - JUNGLÜCK Club Price
35,90 € 56,60 €
240 ml
Panthenol shower gel with fragrance
Soothing, pH-neutral cleanser for the body
Size
22,90 €
95,42 € / l
50 ml
Hyaluron body lotion with fragrance
Balanced moisturizer for the body
9,90 €
198,00 € / l
Tinted serum
Has a calming effect and blends into the skin - light coverage
Very bright
7,90 €
1.580,00 € / l
1 piece
Mask brush
To apply face masks
12,90 €
5 ml
Vitamin C intensive serum
Reduces hyperpigmentation and evens out the complexion
30 ml
10,90 €
White
Towel
Super soft terry cloth made from organic cotton
8,90 €
Ceramides Body Butter
Rich moisturizer for the body
180 ml
263,33 € / l
1 pc.
JUNGLÜCK in a Box - Hyaluron Trio
Give away triple moisturizer for every skin type
62.74 € - JUNGLÜCK Club Price
$66.04 €77.70
incl. VAT, free shipping
30 g
Magnesium body peeling
Gently removes dead skin cells and gently cares for the skin
180 g
202,56 € / kg
Sold out
As soon as the item is available again, you will receive an e-mail from us.
Successfully registered!
Unfortunately, something went wrong
clear powder
Mattifies oily shine and sets make-up without drying it out
Rosé
28,90 €
2.890,00 € / kg
10 ml
Squalane
Light oil for the face
6,90 €
20 ml
Cleansing Oil
Mild cleanser especially for balanced and combination skin
100 ml
445,00 € / l
250 ml
Volume conditioner
For fine, thin and limp hair
conditioner 250 ml
€13.99 - as a JUNGLÜCK Club Member
15,54 € 25,90 €
62,16 € / l
1,05 g
Kohl Eye Pencil
Emphasizes your eyes & has a light caring effect
black
16,90 €
Smoothing peeling serum
Gently exfoliates and supports the skin's natural renewal process
35,90 €
€1,196.67 per liter
Powder brush
For optimal distribution of our clear powder
18,90 €
34,90 €
1.163,33 € / l
Hyaluron body lotion
Travel Sun & Care
Your favorite sun screen and skincare products for on the go
56.91 € - JUNGLÜCK Club Price
$59.90 €92.50
Gua Sha
For a soothing massage with a cooling effect
24,90 €
Eyes Gua Sha
For a gentle eye massage with a cooling effect
29,90 €
Banana
Black Cosmetic Bag (Small)
Organizes and protects your care - at home & on the go
S
M
26,90 €
Betaine hand soap with fragrance
Moisturizing, skin-friendly hand wash gel
19,90 €
82,92 € / l
Betaine hand soap
$82.92 per liter
Cosmetic bag M
Calendula toner
Clarifies, soothes and moisturizes, especially for dry skin
Join our community
With our newsletter, you can regularly find out more about us and our products. We promise not to overload your inbox and will have offers ready for you from time to time.
Thank you very much!
Please check your e-mail inbox and confirm your newsletter registration.
You can find information on how JUNGLÜCK handles your data in our privacy policy. You can unsubscribe at any time using the unsubscribe link in the newsletter or simply send an email to info@junglueck.de
Want some good news?
With our WhatsApp newsletter, you can regularly find out more about us and our products. We promise not to overload your inbox and have offers ready for you from time to time.
Scan QR code to our WhatsApp channel:
By registering, you confirm that you have read and understood our privacy policy.
10% off your first order