GIFT IDEAS

Discover our gift ideas and treat your loved ones to gentle skincare products that are suitable for everyone. Give the gift of face, hair, and Bodycare, choose one of our curated gift sets, or surprise them with a Gift card personalized skincare.

Gift set from JUNGLÜCK with amber glass bottles: Hyaluronic Acid body lotion, Betaine Hand Soap, Aloe Vera gel, Ceramides Body Butter
29 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

67%

90% of users confirm visibly smoother skin*

confirm an immediate moisturizing effect*

30-Day Satisfaction Guarantee¹

Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Rosewater Allrounder JUNGLÜCK 250 ml

250 ml

5 / 5

Rosewater

Refreshing spray for face, hair and body

Size

24,90 €

99,60 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Hyaluronic Concentrate serum JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Hyaluronic Concentrate

Provides intensive and long-lasting moisture

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
pore refining
Clay Mask JUNGLÜCK 100 ml

100 ml

5 / 5

Clay Mask

Ensures a clear complexion

34,90 €

349,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass pump bottle of Jungluck Hyaluron cream with a white and black label, 50 ml.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream Light

Light moisturizer especially for oily and blemish prone skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  
A digital " Gift card " worth 15€, with a clean design, displayed on a smartphone.

15,00 €

BASKET  
A digital " Gift card " worth 25 euros displayed on a smartphone, including a coupon code and purchase option.

25,00 €

BASKET  
A smartphone displaying a webpage for a digital gift card featuring a 50-euro card with a woman wearing a scarf against a soft beige background.

50,00 €

BASKET  
A digital " Gift card " worth 75 euros on a smartphone, featuring clear text and an elegant design.

75,00 €

BASKET  
A digital " Gift card " worth 100 euros for JUNGLÜCK products displayed on a smartphone.

100,00 €

BASKET  

from 15,00 €

62.74 € - JUNGLÜCK Club Price

$66.04  €77.70

BASKET  
Hyaluronic Acid body lotion Bodycare 245 ml

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Hyaluron body lotion miniature in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion

Balanced moisturizer for the body

Size

9,90 €

198,00 € / l

BASKET  
Amber glass bottle with a pump for the Hyaluron body lotion. Suitable for balanced moisturizer.

240 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion with fragrance

Balanced moisturizer for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Junglück Hyaluron body lotion with fragrance miniature in amber glass bottle

50 ml

5 / 5

Hyaluron body lotion with fragrance

Balanced moisturizer for the body

Size

9,90 €

198,00 € / l

BASKET  
Gift box containing a " Gift card " worth over €100 and a product in an amber glass bottle. Beige packaging with a brown interior.

100 EUR

5 / 5

Gift card Box 100 €

Give the gift of effective skincare, including a sample

100,00 €

BASKET  
Voucher box with sample clipping plate

75 EUR

5 / 5

Gift card Box 75 €

Give away our pure care with a free sample

75,00 €

BASKET  
Gift certificate box in a new design, including a 25€ gift certificate and a JUNGLÜCK Niacinamide serum  in an amber glass bottle.

25 EUR

5 / 5

Gift card Box 25 €

Give the gift of effective skincare, including a sample

25,00 €

BASKET  
Gift box containing a 50€ Gift card and a small amber glass bottle of Niacinamide serum .

50 EUR

5 / 5

Gift card Box 50 €

Give the gift of effective skincare, including a sample

50,00 €

BASKET  
Voucher box with sample clipping plate

15 EUR

5 / 5

Gift card box 15 €

Give the gift of effective skincare, including a sample

15,00 €

BASKET  
Amber glass bottle containing panthenol shower gel (240 ml) and pump dispenser. Mild, pH-balanced shower gel with fragrance and 3% panthenol,

240 ml

5 / 5

Panthenol shower gel with fragrance

Soothing, pH-neutral cleanser for the body

Size

22,90 €

95,42 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Ceramides Butter Bodycare 180 ml

180 ml

5 / 5

Ceramides Body Butter

Rich moisturizer for the body

Size

25,90 €

143,89 € / l

BASKET  
Reducing dryness
Ceramides Body Butter 30ml freezer JUNGLÜCK

30 ml

5 / 5

Ceramides Body Butter

Rich moisturizer for the body

Size

7,90 €

263,33 € / l

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK clear 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

clear

13,90 €

3,088.89 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm Peach 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

Peach

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK berry 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

berry

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  
With shea butter
Hyaluronic Acid lip balm JUNGLÜCK rosewood 4.5 g

5 / 5

Hyaluronic Acid lip balm

Long-lasting and intensive care

Color

rosewood

17,90 €

3,977.78 € / kg

BASKET  

45,90 € 64,50 €

BASKET  

91.11 € - JUNGLÜCK Club Price

95,90 € 117,60 €

BASKET  

61,02 € 67,80 €

BASKET  

61,02 € 67,80 €

BASKET  

65,52 € 72,80 €

BASKET  

41,22 € 45,80 €

BASKET