Nadine x JUNGLÜCK

Since 2018, JUNGLÜCK has been developing skincare products designed to bring long-lasting happiness: scientifically backed, with precisely measured active ingredients and a pure, gentle Basis. Guided by the motto “Care to be happy,” every formula delivers on a promise: to help you feel consistently comfortable and at home in your own skin.

A woman gently touching her cheek, a subtle sheen on her skin, warm lighting.
14 Products
Two JUNGLÜCK products: a brown glass bottle containing a regenerating day cream with SPF 30 and a jar of hyaluronic acid cream

Our "
sets

67%

90% of users confirm visibly smoother skin*

confirm an immediate moisturizing effect*

Bestseller
Azelain serum JUNGLÜCK 50 ml

50 ml

5 / 5

Azelaine serum

Targeted action against impurities

Size

39,90 €

798,00 € / l

BASKET  
Reduced
Introductory Set for Reducing Skin Imperfections in a black bag with a banderole. Contains two amber glass bottles and one tube.

Set

5 / 5

Starter Set for Reducing Starter Set

Has a balancing effect and soothes your skin

35,90 € 55,60 €

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Amber glass spray bottle of Junglück Zinc toner toner with a black pump and white label text.

100 ml

5 / 5

Zinc toner

Clarifies and improves the complexion, especially for oily & blemished skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Junglück Cleansing Gel in amber glass bottle

100 ml

5 / 5

Cleansing Gel

Gentle cleanser especially for oily and blemish prone skin

Size

29,90 €

299,00 € / l

BASKET  
Bestseller
Amber glass pump bottle of Jungluck Hyaluron cream with a white and black label, 50 ml.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream Light

Light moisturizer especially for oily and blemish prone skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET  

$33.84  €37.60

BASKET  

€139.90  €159.90

BASKET  
Reduces impurities
Bestseller
Beige tube of Spot cream care cream with a black cap and minimalist text design.

10 ml

5 / 5

Spot cream

Reduces localized impurities

Size

22,90 €

2.290,00 € / l

BASKET  

37,90 €

758.00 € / l

BASKET  
Club Price
Amber glass roll-on bottle (5 ml) for targeted treatment of pigment spots and acne scars.

5 ml

5 / 5

Pigment spots & pimple marks roll-on

Discover our Hero for a calmer complexion!

Size

€26.91 - JUNGLÜCK Club Price

29,90 €

BASKET  

64.62 €  71.80 €

BASKET  

78,80 € 92,70 €

BASKET  

59,90 € 98,20 €

BASKET  
Reducing dryness
Bestseller
Amber glass pump bottle of Junglock Hyaluron cream with a white and orange label.

50 ml

5 / 5

Hyaluron cream remedy

Balanced moisturizer for balanced and combination skin

Size

33,90 €

678,00 € / l

BASKET